Warszawskie legendy Drukuj
Wpisany przez Beata Radowska

Warszawskie legendy”

W ramach projektu "Legendy warszawskie - bielańskie warsztaty edukacyjne" finansowanych przez Dzielnicę Bielany Miasta Stołecznego Warszawy w dniu 14 czerwca gościliśmy w oddziałach przedszkolnych panią Martę Dobrowolską - Kierył autorkę książki "Warszawskie legendy", która przeprowadziła z dziećmi warsztaty.

Podczas zajęć dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat powstania Warszawy na podstawie legendy o Warsie i Sawie. Dowiedziały się jak rozwijała się Warszawa od małej osady do dużego miasta podczas zabaw. Obejrzały zdjęcie pierwowzoru Warszawskiej Syrenki oraz otrzymały mapy Warszawy, na której zaznaczone są miejsca, w których można spotkać syrenkę. Na koniec dzieci wykonały warszawską syrenkę wyklejając ją plasteliną.

Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, czego dowodem były serdeczne podziękowania i uśmiechy na twarzach przedszkolaków. Na zakończenie warsztatów otrzymaliśmy w prezencie dwie książki „Warszawskie legendy” naszego gościa z autografem.

Pani Marto!

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Serdecznie zapraszamy ponownie na spotkanie w przyszłym roku szkolnym.

Przedstawienie "Skacząca królewna" Drukuj
Wpisany przez Beata Radowska

Skacząca królewna”

W dniu 11 czerwca po raz kolejny dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w spektaklu teatralnym. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Skacząca królewna”. Była to historia o niegrzecznej i rozkapryszonej księżniczce. Królewna została ukarana przez złą Czarownicę. Dzięki magicznym zaklęciom czarownicy królewna nie była w stanie poruszać się w inny sposób, jak tylko przez podskoki. To była straszna kara dla dziewczynki, która marzyła o Królewiczu. Królewna przeżyła pełną zabawnych zdarzeń przygodę, w której pomagał jej Królewicz Jerzy i Czarodziej, którzy rywalizowali o jej rękę.

Dzięki tej historii dzieci nauczyły się jak być grzecznym, miłym, dobrym i uczynnym człowiekiem. Podróż z królewną była okazją na przeżycie znakomitej, ekscytującej przygody. Była to dynamiczna i niezwykle zabawna historia.

Dużym atutem przedstawienia były duże lalki typu mupety animowane przez aktorów przed parawanem. Nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie z zapartym tchem i na koniec podziękowały aktorom gromkimi brawami.