Mega Misja Drukuj
Wpisany przez Beata lajnert
Szanowni Przyjaciela!
  • Na koniec zajęć z ogromną radością otworzyliśmy paczkę - a w niej... kolejny tablet!!! Uwielbiamy takie niespodzianki!Niewątpliwie nasza praca została doceniona Dzieci odpowiadały na pytania związane z tym, co robiły przez ostatnich kilka miesięcy na zajęciach MegaMisji. W większości mówiły, że wszystko im się podoba, że korzystają ze zdobytej wiedzy. Po tej sondażowej rozmowie przystąpiliśmy do planowych zajęć. Było to bardzo miłe spotkanie   Tematem przewodnim dzisiejszych zajęć było pojęcie dobra i zła. Te dwie rzeczywistości stale się ze sobą przeplatają - zarówno w Internecie, tv, naszych grach, ale przede wszystkim w naszym życiu... Znakomicie poradziliśmy sobie z wyjaśnieniem, co jest dobre a co złe. Przykładów było bardzo dużo! Później poznaliśmy historię Julka, która pokazała nam, że to od nas samych zależy, jak się potoczą poszczególne historie naszego życia - to my jesteśmy ich "konstruktorami" - dobrymi lub złymi. Podzieleni na grupy "domalowaliśmy" ciąg dalszy historii Julka - jedna grupa z szczęśliwym zakończeniem, a druga ze złym zakończeniem. Panie były pod wielkim wrażeniem naszej kreatywności! To była wspaniała zabawa przy której zapomnieliśmy o upływającym czasie  Następnie"na wyścigi" odgadywaliśmy który znany nam bohater bajek jest dobry, a który zły - w tej kategorii również byliśmy mistrzami!!! Jako podsumowanie pani rozdała nam maski z przesłaniem, że bez względu na to, jaką "maskę" nałożymy, jak wyglądamy czy w jakim nastroju jesteśmy, to nie czyni z nas dobrych czy złych ludzi. To nasze czyny, codzienne wybory określają kim jesteśmy naprawdę...Drodzy Przyjaciele! Kolejna MegaMisja rozpoczęła się inaczej niż zwykle. Odwiedził nas Pan Damian - gość z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia", która przygotowuje ewaluację programu, w którym bierzemy udział. Czujemy się kolejny raz wyróżnieni, albowiem Fundacja Orange wskazała naszą szkołę do przeprowadzenia badania i jesteśmy jedną z trzech szkół, w której one się odbywają!  Na to spotkanie byli zaproszeni również nasi rodzice, którzy mieli możliwość porozmawiać z Panem Damianem.

Kompetencje na szóstkę Drukuj
Wpisany przez Katarzyna Zielonka

W tym roku szkolnym klasa VI B wzięła udział w programie “Kompetencje na szóstkę” organizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci.

Dzięki programowi uczniowie:

rozwinęli kompetencje społeczne,

nauczyli się pracy w zespole i dzielić zadaniami,
             rozwinęli umiejętność kreatywnego myślenia i                           samodzielnego rozwiązywania problemów,
             wzięli udział w konkursie,
             mają szansę na udział w kolejnym wartościowym                       programie w nowym roku szkolnym,
             wzięli udział w 5 atrakcyjnych lekcjach o różnorodnej                tematyce

Uczniowie przy pomocy wychowawcy zaplanowali i zrealizowali projekt konkursowy “Noc w szkole” - integracyjny biwak pełen pysznego jedzenia, śmiechu, aktywności integrujących klasę i innych atrakcji.

Projekt Christmas Carols 2017 Drukuj
Wpisany przez Katarzyna Zielonka

CHRISTMAS CAROLS 2017 - Międzynarodowy projekt e-twinning

Czym jest e-twinning?

E-twinning to platforma internetowa umożliwiająca międzynarodową współpracę między nauczycielami i uczniami z Europy i nie tylko!

Uczniowie klasy 6b wzięli udział w projekcie Christmas Carols organizowanym przy użyciu właśnie platformy e-twinning.

Przy użyciu Skype spotkaliśmy się na wideokonferencji z uczniami ze szkół z Hiszpanii i Grecji.

Zaśpiewaliśmy przygotowane przez nas piosenki świąteczne i kolędy w języku polskim i angielskim oraz wysłuchaliśmy piosenek przygotowanych przez uczniów z Hiszpanii i Grecji.

Po zaśpiewaniu mieliśmy też okazję porozmawiać z uczniami i nauczycielami i dowiedzieć się jak wygląda szkoła i życie codzienne w Hiszpanii i Grecji