Kwesta dla Krasnogoriwki Drukuj

W terminie 9-20 kwietnia Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej organizuje kwestę w warszawskich szkołach na rzecz uczniów ukraińskich szkół znajdujących się w strefie działań wojennych.Jedną z takich placówek jest szkoła nr 5 w Krasnogoriwce. Krasnogoriwka to niewielkie miasto położone w strefie wojny, toczącej się na wschodzie Ukrainy, 20 km od okupowanego przez separatystów Doniecka. Przed wojną w mieście działało 5 publicznych szkół ogólnokształcących. Obecnie uczniowie, nauczyciele i personel wszystkich tych placówek zostali przeniesieni do jednego budynku – szkoły nr 5. W szkole tej, na dwie zmiany, uczy się ponad 400 uczniów w wieku 6-17 lat. Chcemy pomóc uczniom szkoły w Krasnogoriwce oraz dzieciom uczęszczającym do innych podobnych szkół na Ukrainie.
       Organizatorem akcji
„Warszawscy uczniowie dla Krasnogoriwki" jest Polskie Centrum Współpracy Międzynarodowej, które będzie koordynowało również pomoc na miejscu. Urząd m.st. Warszawy zachęca do wzięcia udziału w przedsięwzięciu i wsparcia tym samym ukraińskich uczniów.

Klub Ośmiu „Serce na dłoni” organizuje  na terenie szkoły w dniu 19.04.2018 r.  (czwartek) kwestę do puszek. Zgromadzone środki przekazane zostaną na konto Fundacji Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej w Warszawie.

Fundusze zostaną przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla uczniów takich jak apteczki, termosy, materace, śpiwory, pomoce dydaktyczne oraz drobne remonty w  szkołach.

Zbiórki w kwietniu i maju Drukuj

Wolontariusze z Klubu Ośmiu "Serce na dłoni" rozpoczynają zbiórkę książek wydanych po 2000 roku dla pacjentów szpitali "Zaczytani" – zbiórka trwa do 20 maja.

Przyjmujemy też różne książki w ramach akcji "Uwolnić książkę". Książki będą sprzedawane za symboliczną "złotówkę" podczas zebrań    z rodzicami.

Do 21 maja trwa zbiórka uszkodzonych telefonów komórkowych (bez baterii) w ramach akcji "EKOPHONE".

Do 25 maja trwa zbiórka 1,2 i 5 groszówek w ramach akcji prowadzonej przez PCK "Dedektyw Grosik".

Cały czas trwa zbiórka makulatury, nakrętek, odzieży, elektrośmieci, baterii i karmy dla psów.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>