Przedstawienie teatralne „Lwi król” Drukuj
Wpisany przez Marzena Korczak

Przedstawienie teatralne „Lwi król”

Pod koniec lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych obejrzały spektakl pt. „Lwi król”.
W afrykańskiej dżungli urodziło się małe lwiątko. Jego życie od początku nie układało się dobrze. Kłusownik porwał jego rodziców, a lwiątko pozostało zupełnie same. Lew postanowił uwolnić swoich rodziców i wyrusza na ich poszukiwania. Na swojej drodze spotyka wiele życzliwych zwierząt. Kiedy ponownie spotkał swoich rodziców na znak odwagi i bohaterstwa lwiątku urosła wspaniała grzywa.

Dużym atutem przedstawienia była piękna scenografia i kostiumy. Aktorzy zapraszali publiczność na scenę. Ubierali w kostiumy oraz przekazywali rekwizyty i angażowali do zadań.

Naszym przedszkolakom najbardziej podobał się słoń, który pryskał publiczność wodą.

To była wspaniała i wzruszająca opowieść.

Dzień Babci i Dziadka Drukuj
Wpisany przez Marzena Korczak

Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych

Wszyscy kochają babcie i dziadków, bez względu na porę roku. Ale są takie specjalne dni, kiedy traktowani są w sposób absolutnie wyjątkowy. To Dzień Babci i Dzień Dziadka. Nie wolno o nich zapomnieć! W tych dniach wnuki składają życzenia swoim dziadkom. W Polsce robimy to 21 i 22 stycznia.

My także zorganizowaliśmy uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprosiły do szkoły swoje kochane babcie i dziadków. Przygotowały dla nich specjalny program artystyczny. Swoimi występami wnuczęta mogły podziękować babciom i dziadkom za troskę o nie. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie wnuki złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty swoim dziadkom. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku.

Kolejną niespodzianką była wystawa zatytułowana „Portrety babć i dziadków”, gdzie znajdowały się wykonane przez wnuków portrety miłych gości.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków okazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek. Wspólny poczęstunek był okazją do rozmów i wspomnień.

Ostatnią bardzo miłą niespodzianką były zdjęcia dziadków z wnukami.

Dziękujemy rodzicom!

Dzięki zaangażowaniu rodziców w tę uroczystość dziadkowie spędzili w szkole naprawdę „słodkie” spotkanie.