„Pomagamy Ukrainie” Drukuj

Wolontariusze z Klub Ośmiu „Serce na dłoni” w dniach 19 i 20 kwietnia 2018 r. przeprowadzili na terenie szkoły kwestę do puszek, włączając się w zbiórkę funduszy na rzecz uczniów ukraińskiej szkoły nr 5 w Krasnogoriwce. Na konto Fundacji Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej w Warszawie przelano kwotę 300,00 zł.

Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie akcji.

„Mocni razem” Drukuj

Mocni razem”

W sobotę 14 kwietnia 2018 r. wolontariusze spotkali się w szkole na kolejnych warsztatach. „Mocni razem” to temat zajęć przeprowadzonych przez nauczyciela świetlicy p. Krzysztofa Hełstowskiego. Wolontariusze wspólnie z prowadzącym warsztaty, zastanawiali się nad znaczeniem podejmowania działań w drużynie.

Obejrzeli też film „Z sercem na dłoni – wolontariat”, nawiązujący do wolontariatu działającego w Caritas Diecezji Siedleckiej i „Nick Vujicic – Bez rąk, bez nóg, bez zmartwień”. Szczególnie ten drugi film wywarł ogromne wrażenie na wolontariuszach. Jak zwykle, dzięki naszej Radzie Rodziców, warsztaty zakończyły się słodkim poczęstunkiem.

Eliminacje Stołeczne „Ośmiu Wspaniałych” Drukuj

Fundacja "Świat na Tak" przeprowadziła w dniach 3 i 4 kwietnia 2018 r. Eliminacje do XXV Stołecznej Edycji Samorządowego Konkursu

"Ośmiu Wspaniałych" w MDK przy ul. Andersena 4.

Do Ósemki Juniorów do konkursu stanęła Nikola Jeżak z klasy VII a. Natomiast Klub Ośmiu „Serce na dłoni” reprezentowali: Maria Horodniczy

i Adrian Miedziński z klasy VII a, Oliwia Nowicka z klasy VII b, Filip Poniatowski z klasy VII c oraz Aleksandra Czuchryta i Joanna Pypczyńska

z klasy VII d. Ogłoszenie wyników nastąpi w maju podczas XXV Gali Stołecznej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” w Teatrze Roma.