Samorządowy Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” Drukuj

W dniu 14 maja 2018 r. o godz. 10.00 w Sali Widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy przy ul. Żeromskiego 29 odbyła się XXV Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Na uroczystość przybyła pani poseł Joanna Fabisiak – prezes Fundacji „Świat na Tak”, burmistrzowie dzielnicy, dyrektorzy szkół bielańskich, opiekunowie klubów, wolontariusze i wielu sympatyków wolontariatu.

Podczas Gali wręczano laureatom tegorocznego Konkursu statuetki, dyplomy               i upominki. Cieszymy się bardzo, że działania naszego Klubu zostały bardzo wysoko ocenione. Wśród laureatów w kategorii „Ósemka Junior” znalazła się Nikola Jeżak z klasy VII a, nasz Klub „Serce na dłoni” reprezentowany przez: Dominika Talarka z kl. VI a, Marię Horodniczy i Adriana Miedzińskiego z kl. VII a, Oliwię Nowicką

z klasy VII b, Filipa Poniatowskiego z kl. VII c, Aleksandrę Czuchrytę i Joannę Pypczyńską z kl. VII d uzyskał tytuł „Wspaniałego Klubu Ośmiu”.

Statuetka z tytułem „Wspaniałego Rodzica Wolontariusza” została przyznana mamie z naszej szkoły pani Adriannie Stolarczyk, zaś opiekunowi wolontariatu pani Wandzie Wołkowyckiej przyznano tytuł „Wspaniałego Opiekuna Wolontariuszy”.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Dziękujemy za podejmowanie dotychczasowych działań, wypływających   z głębi serduszek, za pomoc tym najsłabszym i ufamy, że nadal będziemy brać udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych.

Uroczystość patriotyczna Drukuj

W związku z obchodami 73. rocznicy Dnia Zwycięstwa i zakończenia II Wojny Światowej 08.05.2018 r w Kościele św. Marii Magdaleny na Wawrzyszewie odbyła się Msza Święta. Po jej zakończeniu uczestnicy udali się pod pomnik 30 Pułku Strzelców Kaniowskich na Cmentarz Wawrzyszewski. Delegacja uczniów w imieniu społeczności szkolnej złożyła wiązankę z biało-czerwonych kwiatów. Uczestnicząc w tym wydarzeniu, uczciliśmy pamięć walczących żołnierzy, oddających życie za naszą wolność.

Charytatywne przedstawienie Drukuj

W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 przy ul. Wrzeciono 9 8 maja 2018 r. odbyło się przedstawienie „Romeo i Julia – czyli historia pewnej terapii”, przygotowane przez szkolny zespół teatralny „247 Zgłoś się”. Podczas przedstawienia wolontariusze sprzedawali cegiełki, z których całkowity dochód przeznaczony został na pomoc dla Igora – absolwenta szkoły, który walczy z ciężką chorobą. Przedstawiciele naszego Klubu Ośmiu „Serce na dłoni” z klasy IV a byli obecni na występach i zakupili „Cegiełki”, wspierając rehabilitację Kuby.

„Pomagamy Ukrainie” Drukuj

Wolontariusze z Klub Ośmiu „Serce na dłoni” w dniach 19 i 20 kwietnia 2018 r. przeprowadzili na terenie szkoły kwestę do puszek, włączając się w zbiórkę funduszy na rzecz uczniów ukraińskiej szkoły nr 5 w Krasnogoriwce. Na konto Fundacji Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej w Warszawie przelano kwotę 300,00 zł.

Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie akcji.