Warszawskie legendy Drukuj

Warszawskie legendy”

W ramach projektu "Legendy warszawskie - bielańskie warsztaty edukacyjne" finansowanych przez Dzielnicę Bielany Miasta Stołecznego Warszawy w dniu 14 czerwca gościliśmy w oddziałach przedszkolnych panią Martę Dobrowolską - Kierył autorkę książki "Warszawskie legendy", która przeprowadziła z dziećmi warsztaty.

Podczas zajęć dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat powstania Warszawy na podstawie legendy o Warsie i Sawie. Dowiedziały się jak rozwijała się Warszawa od małej osady do dużego miasta podczas zabaw. Obejrzały zdjęcie pierwowzoru Warszawskiej Syrenki oraz otrzymały mapy Warszawy, na której zaznaczone są miejsca, w których można spotkać syrenkę. Na koniec dzieci wykonały warszawską syrenkę wyklejając ją plasteliną.

Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, czego dowodem były serdeczne podziękowania i uśmiechy na twarzach przedszkolaków. Na zakończenie warsztatów otrzymaliśmy w prezencie dwie książki „Warszawskie legendy” naszego gościa z autografem.

Pani Marto!

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Serdecznie zapraszamy ponownie na spotkanie w przyszłym roku szkolnym.

Przedstawienie "Skacząca królewna" Drukuj

Skacząca królewna”

W dniu 11 czerwca po raz kolejny dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w spektaklu teatralnym. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Skacząca królewna”. Była to historia o niegrzecznej i rozkapryszonej księżniczce. Królewna została ukarana przez złą Czarownicę. Dzięki magicznym zaklęciom czarownicy królewna nie była w stanie poruszać się w inny sposób, jak tylko przez podskoki. To była straszna kara dla dziewczynki, która marzyła o Królewiczu. Królewna przeżyła pełną zabawnych zdarzeń przygodę, w której pomagał jej Królewicz Jerzy i Czarodziej, którzy rywalizowali o jej rękę.

Dzięki tej historii dzieci nauczyły się jak być grzecznym, miłym, dobrym i uczynnym człowiekiem. Podróż z królewną była okazją na przeżycie znakomitej, ekscytującej przygody. Była to dynamiczna i niezwykle zabawna historia.

Dużym atutem przedstawienia były duże lalki typu mupety animowane przez aktorów przed parawanem. Nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie z zapartym tchem i na koniec podziękowały aktorom gromkimi brawami.

Dzień Mamy w oddziale przedszkolnym Drukuj

Kochamy nasze mamy

Dzień mamy to bardzo szczególny dzień dla wszystkich dzieci. Nasze przedszkolaki o tym dniu nie zapomniały. Już od jakiegoś czasu przygotowywały się do tego święta. Dzieci zrobiły dla kochanych mam piękne prezenty. Stworzyły niepowtarzalne świeczki żelowe, dekoracyjne kubki, piękne laurki. Przygotowały także wyjątkową niespodziankę - nagrały film dla mam z własnoręcznie wykonanymi pracami plastycznymi.

Drogie Mamy!

Z okazji waszego święta dziękujemy Wam za wszystko – za dziś i za jutro.

Bądźcie szczęśliwe i roześmiane na co dzień i od święta.

Niechaj przez cały rok trwa wasze święto!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>