Dzień Bezpiecznego internetu Drukuj
Wpisany przez Anna Radzicka

11 lutego w ponad 100 krajach na świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

Tegoroczne hasło przewodnie „Razem tworzymy lepszy Internet” zwraca uwagę internautów na pozytywne aspekty korzystania z sieci i ich udział w tworzeniu wirtualnego świata. W Polsce po raz dziesiąty obchody organizuje Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK).

Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Nauczyciel informatyki, korzystając z przygotowanych filmów o bezpiecznym internecie, przeprowadził we wszystkich klasach starszych cykl zajęć edukacyjnych, podczas których nie tylko omawiano edukacyjną rolę Internetu, lecz także zwracano szczególną uwagę na zagrożenia, na jakie narażeni są użytkownicy, gdy z niego korzystają. Wspólnie ustalono sposoby ustrzeżenia się przed internetowymi oszustami oraz zapewnienia ochrony komputerowi.

Klasy 4 i 5 zapoznały się ze sposobem udzielania odpowiedzi, kiedy ktoś zaczyna nas wypytywać o dane osobiste.

W dniu 11 lutego w szkole odbył się apel, na którym zaprezentowano krótką scenkę przestrzegającą przed zagrożeniami płynącymi z internetu.

Dodatkowo w szkole wywieszono plakaty z różnymi cennymi informacjami o zagrożeniach płynących z internetu.

Klasa 4c przygotowała piękny plakat, który zawisł w sali informatycznej.

Uczennica z klasy 4 d wykonała ciekawą pracę w programie Paint.

zdjęcia w galerii